- Szczegóły
- Odsłony: 242
Dnia 22 listopada 2024r.(piątek) br. o godz. 1630 w auli Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród za udział w II Konkursie Wiedzy o Mieście Partnerskim Meppen.
Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród była szczególnym wydarzeniem, ponieważ w tym roku obchodzimy okrągły jubileusz 30-lecia partnerstwa miast. W związku z tym w uroczystości wręczenia nagród i dyplomów wziął udział Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Paweł Niewiadomski i Burmistrz Miasta Meppen Pan Helmut Knurbein, którzy ufundowali nagrody konkursowe. Pan Burmistrz Knurbein chciał dodatkowo osobiście przekazać wszystkim uczniom biorącym udział w Konkursie upominki, dlategona uroczystość zaproszeni zostali wszyscyuczniowie biorący udział w konkursie także ci, którzy nie zajęli w Konkursie żadnego z trzech pierwszych miejsc. Również nauczyciele-opiekunowie, przygotowujący uczniów do konkursu, otrzymali zaproszenie na uroczystość.
Konkurs, który odbył się dnia 3 października 2024 roku, zorganizowano w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe (udział wzięło 17 uczniów) i szkoły ponadpodstawowe (udział wzięło 23 uczniów).
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce a Głównym Koordynatorem Konkursu: p. Ewa Gałka.
Z II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Toniego Halika w Ostrołęce udział wzięli następujący uczniowie:
1) Michał Korsak IVA
2) Laura Bruszewska IIA
3) Mateusz Stolarczyk IIA
4) Nikola Zakrzewska IA
Celami konkursu było: a) rozbudzenie zainteresowań uczniów problematyką realioznawczą związaną z Meppen – niemieckim miastem partnerskim Ostrołęki, tzn. jego geografią, kulturą, historią, polityką oraz sportem, b) zapoznanie uczniów z dorobkiem współpracy miast Ostrołęki i Meppen, c) popularyzacja języka niemieckiego wśród uczniów szkół d) kształtowanie postawy tolerancji wobec innych krajów, ich kultury i języka, e) promowanie szlachetnego współzawodnictwa, f) stworzenie możliwości udziału w konkursie wszystkim uczniom bez względu na stopień opanowania języka niemieckiego, g) kultywowanie współpracy między szkołami, w których młodzież uczy się języka niemieckiego.
Uczniowie otrzymali nagrody w postaci artykułów biurowych oraz albumy: „Najpiękniejsze budowle świata”. Nauczyciele języka niemieckiego otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu i życzenia sukcesów w pracy zawodowej.