W dniu 28.02.2022r. na terenie 52.Batalionu Lekkiej Piechoty w Komorowie odbyło się całodniowe szkolenie dla klas OPW z naszej szkoły. Zajęcia przeprowadzili żołnierze patronackiej jednostki, tj. chor.Krzysztof Żyjewski, plut.Piotr Karolkiewicz, kpr.Mariusz Rostkowski, kpr.Tomasz Dubaj, szer.Dorota Szydlik, szer.Rafał Kosiński pod czujnym okiem ppor.Mariusza Łapińskiego.
Szkolenie obejmowało zagadnienia: Musztry: postawa zasadnicza i swobodna, zwroty, oddawanie honorów. Wykonywanie zbiórek, marsz pododdziałem, zachowanie w szyku, zmiana ugrupowania. Taktyki: podstawowe sygnały dowodzenia, przemieszczanie się żołnierza po polu walki. Sposoby trzymania broni (położenie niskie i wysokie), Topografii: czytanie treści mapy, pomiar odległości na mapie, Medyczne: posługiwanie się opatrunkiem osobistym, opaską uciskową, zawartością apteczek. Celem nadrzędnym dzisiejszych ćwiczeń było bezpieczne poruszania się w terenie, skuteczne posługiwania się indywidualnym wyposażeniem wojskowym w tym uzbrojeniem szkoleniowym, oraz indywidualnym wyposażeniem medycznym. Uczniowie doskonalili umiejętność wydawania komend musztry i wykonywania czynności na komendę. Opanowali podstawowe sygnały dowodzenia i pracę z mapą. 
Dyscyplina i zaangażowanie kadetów podczas zajęć sprawiły, że mimo zmęczenia zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy dowódcy ppłk.Waldemarowi Kowalskiemu za możliwość korzystania z obiektów przyległych do jednostki i ppor.Mariuszowi Łapińskiemu za profesjonalne przygotowanie szkolenia.
