Aktualności

20210325 114227Jubileusz to okazja do wspomnień, refleksji i podsumowań. Nasza szkolna gazetka SLO– gan wydawana jest już siedemnasty rok. Od 2004r. zmieniały się zespoły redakcyjne oraz ich opiekunowie. Młodzież mogła i nadal ma możliwość doskonalenia swoich umiejętności dziennikarskich. Zajmuje się pisaniem recenzji książek, filmów, przeprowadza wywiady z ciekawymi ludźmi. Pisze o najważniejszych wydarzeniach dziejących się w II Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Toniego Halika. Świętuje każdy sukces szkoły, obchodzi wraz z nią kolejne rocznice, pamięta także o Patronie szkoły Tonym Haliku. Od początku istnienia SLO-ganu kolejnym grupom przyświecała ta sama myśl, której autorem jest Patron IISLO: “Życie jest największą przygodą”. Dlatego, wierni tym słowom, staramy się realizować życiowe motto wielkiego podróżnika i przypominać o nim przy każdej nadarzającej się okazji.

Byliśmy wszędzie tam, gdzie pojawiali się nasi uczniowie: na zawodach sportowych, konkursach i olimpiadach, rajdach i wycieczkach, rozprawach sądowych i wyjazdach na strzelnice sportowe.

Nie zabrakło także w naszych wydaniach rozpoczynania i podsumowania każdego kolejnego roku szkolnego, wyróżnienia tych, którzy na nie zasłużyli swoją ciężką i systematyczną pracą.

Towarzyszyliśmy naszym kolegom i koleżankom podczas uroczystości szkolnych, obecni byliśmy na półmetkach i studniówkach, wieczornicach.

Również aktywnie uczestniczymy w analizowaniu problemów współczesnego świata. Podpowiadamy, jak radzić sobie podczas zmian, które zaistniały od początku globalnej pandemii. Dlatego też od momentu rozpoczęcia nauki zdalnej następne egzemplarze dostępne są na stronie internetowej IISLO.

Obecnie redagowaniem SLO–ganu zajmują się uczniowie klasy IA: Natalia Czapnik, Olga Demkowicz, Darya Shukayeva i Szymon Kamionowski.

Zachęcamy do jej czytania i współtworzenia naszego szkolnego czasopisma: SLO-gan