Aktualności

Eliminacje okręgowe XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie

Kwalifikacja uczestników do eliminacji finałowych w dniu 12 marca 2021 r.

prawoW bieżącym roku szkolnym Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie została zorganizowana w 16 Komitetach Okręgowych, w eliminacjach szkolnych wzięło udział 1300 uczniów z 200 szkół licealnych. Do eliminacji okręgowych zakwalifikowało się 312 uczestników ze 139 szkół. Eliminacje okręgowe odbyły się w 16 Komitetach Okręgowych: Białystok, Gdańsk/Olsztyn, Katowicach, Kielce, Kraków, Skierniewice, Opole, Warszawa, Poznań, Szczecin, Toruń, Wrocław, Lublin, Zielona Góra, Przemyśl. Organizatorem Olimpiady jest Komitet Główny przy II Społecznym LO im. Toniego Halika w Ostrołęce pod przewodnictwem dyrektora szkoły Adama Ochenkowskiego. Patronat organizacyjny nad olimpiadą sprawują: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Do Olimpiady z terenu województwa mazowieckiego zgłosiło się 224 uczestników z 33 szkół: z Ostrołęki (II SLO, II LO), z Radomia 3 szkoły, z Warszawy 20 szkół, z Szymanowa 1 szkoła, z Legionowa 2 szkoły, z Garwolina 2szkoły, Piaseczno (ZSR), z Otwocka 1 szkoła. Do eliminacji okręgowych zakwalifikowano 52 uczniów z 24 szkół licealnych Mazowsza.

W dniu 27 lutego 2021r. we wszystkich Komitetach w Polsce odbyły się eliminacje okręgowe XXI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie. W wyniku eliminacji okręgowych w mazowieckim Okręgu w Warszawie, w których brało udział 52 uczniów z 24 szkół licealnych. Zgłoszonych do zakwalifikowania do eliminacji centralnych 11 uczestników. Eliminacje okręgowe polegały w I części na rozwiązaniu testu wiedzy prawniczej. Konsultantem merytorycznym był Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Najlepsi uczestnicy, którzy otrzymali co najmniej 20 pkt. spośród 30 możliwych do zdobycia przeszli do części II, czyli do napisania egzaminu prawniczego obejmującego dziedziny prawa: konstytucyjnego, cywilnego, administracyjnego, karnego, rodzinnego i opiekuńczego, pracy, gospodarczego.

Do eliminacji centralnych z Okręgu w Warszawie zakwalifikowali się:

1) Bartosz Stolarczyk – II SLO im.Toniego Halika w Ostrołęce - 48 pkt.

2) Kassyk Jan – LXIVLO im.Stanisława Stanisława I.Witkiewicza w Warszawie - 47,5 pkt.

3) Skawiński Franciszek - XXXIII LO im.Mikołaja Kopernika w Warszawie - 45,5 pkt.

Eliminacje centralne (finałowe) odbędą się zdalnie 27 marca 2021 r. od godz.800 w Ostrołęce z siedziby Komitetu Głównego przy II Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Toniego Halika w Ostrołęce.

Bliższe informacje znajdują się na stronie internetowej WWW.olimpiadaprawa.pl