Aktualności

onlineW II Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im.T. Halika odbyło się zdalne spotkanie z asp.Krzysztofem Kolatorem z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 

Wydział Prewencji prowadzi cykl zajęć profilaktycznych w związku z obchodzonym w całej Europie w pierwszej połowie lutego Dniem Bezpiecznego Internetu. Święto to ma na celu zwracać uwagę na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

23 lutego br. podczas spotkania online asp. Krzysztof Kolator przedstawił zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Szczególną uwagę zwrócił na to, by wprowadzić zabezpieczenia sprzętu (komputera, telefonu, tabletu) poprzez instalację i aktualizację programu antywirusowego i konfigurację ustawieńoraz zadbać o prywatność i nikomu nie udostępniać swoich haseł. Poruszono również sprawę pozytywnego wizerunku w sieci, szacunku dla innych i konsekwencji wynikających z hejtu. Uczulono także na fakt, iż nie wszystkie dostępne informacje w sieci są prawdziwe i jeżeli publikacja choć raz pojawiła się w Internecie, pozostanie tam na zawsze.

bezpiecny internet