Aktualności

46II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika w Ostrołęce zorganizowało trzy kolejne konkursy upamiętniające 100. rocznicę urodzin Patrona szkoły- człowieka wyjątkowego, o niezwykle barwnej biografii, a przy tym także życzliwego i oddanego młodzieży. Patronat nad tym wydarzeniem objęła towarzyszka życia Antoniego Halika, pani Elżbieta Dzikowska.

Naszym celem jest inspirowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze, propagowanie wzorców, rozwijanie wrażliwości oraz promowanie talentów literackich i plastycznych.

Pierwszy konkurs poetycki „Życie jest największą przygodą” adresowany jest do osób przepełnionych fantazją i kreatywnością, potrafiących bawić się językiem i jego zasadami. To okazja, by puścić wodze fantazji, wyrazić swą wrażliwość i duszę artysty w wierszach inspirowanych przygodami Toniego Halika.

Konkurs prozatorski „Śladami Toniego Halika, czyli moja podróż literacka po różnych zakątkach świata” powstał z myślą o ludziach o nieograniczonej wyobraźni, potrafiących w jednej chwili myślami przenieść się na drugi kraniec świata i przeżywać przygody niczym sam Tony Halik. Liczymy na pasjonujące opowieści, zwroty akcji, balansowanie na krawędzi i bohaterów godnych Mistrza!

Z kolei konkurs plastyczny „Gdzie pieprz ani wanilia nie rośnie, za to groch z kapustą– owszem” jest propozycją dla osób uzdolnionych artystycznie, interesujących się podróżami, zarówno egzotycznymi, jaki i po Polsce. Inspiracją niechaj będzie dla uczestników seria świetnych przewodników „Groch i kapusta, czyli Podróżuj po Polsce” autorstwa pani Elżbiety Dzikowskiej.

Wszystkie konkursy organizowane są w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas VII i VIII szkół podstawowych oraz dla szkół ponadpodstawowych. Prace powinny być autorskie i premierowe, czyli nigdzie wcześniej nie publikowane. Jury konkursu wyłoni trzech finalistów z każdej kategorii wiekowej, którzy otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. .Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 lutego 2021 roku.

Prace wraz z załącznikami (kartą zgłoszenia i oświadczeniem rodziców/prawnych opiekunów) nadsyłamy na adres II SLO im. Toniego Halika, ul. Prądzyńskiego 5, 07-410 Ostrołęka (z dopiskiem – konkurs poetycki/prozatorski/plastyczny) do 25 stycznia 2021r. Skany lub zdjęcia prac plastycznych oraz załączników przesyłamy do 22 stycznia 2021r na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając w tytule konkurs plastyczny.

Regulamin konkursu literacko- plastycznego