Aktualności

„EkstraKLASA Wojskowa” – turniej online

zolnierzZachęcamy uczniów do udziału w turnieju on-line. "EkstraKLASA Wojskowa" organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej program „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Turniej adresowany jest do uczniów klas o profilu wojskowym. Będzie miał charakter wieloetapowy i potrwa do końca stycznia 2021r. Eliminacje rozpoczną się 9 grudnia. Trzy osobowe drużyny reprezentujące szkoły przystąpią do turnieju w formie zdalnej. Odpowiadać będą indywidualnie na poszczególne pytania testu. Do następnego etapu przejdzie tylko szesnaście drużyn, które osiągną najwyższą łączną sumę punktów. Będzie to właściwa Ekstraklasa Wojskowa. Kolejne etapy turnieju aż do fazy finałowej będą rozgrywane w systemie pucharowym. Wszystkie, aż do meczu o I miejsce, odbędą się na platformie e-learningowej. Sam finał rozegrany zostanie na żywo. Wszystko wskazuje, że będzie to 25 stycznia 2021r. Pytania będę miały rosnący poziom trudności. Nie należy się spodziewać, że będzie łatwo, ale udział w Ekstraklasie Wojskowej zobowiązuje!

Zwycięzca Turnieju zostanie mistrzem Ekstraklasy Wojskowej i otrzyma puchar przechodni. Będzie się nim cieszyć przez cały 2021 rok, do czasu wyłonienia nowego mistrza. Oprócz tego MON przewiduje nagrody rzeczowe dla zdobywców I, II i III miejsca.