Aktualności

nabor2018 2019II Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce funkcjonuje 27 lat i prowadzi bezpłatne nauczanie. Założycielem i dyrektorem jest mgr Adam Ochenkowski. Patronem jest Tony Halik- polski podróżnik, dziennikarz, pisarz, filmowiec, fotograf, autor programów telewizyjnych o tematyce podróżniczej. Mieliśmy zaszczyt gościć w szkole Toniego Halika, a jego żona Elżbieta Dzikowska do dziś jest z nami w stałym kontakcie. II SLO to pierwsza szkoła na terenie kraju, która przyjęła za patrona Toniego. Liczne wycieczki krajoznawcze, obozy, rajdy wojskowe na stałe wpisały się w historię szkoły noszącej imię tak wielkiego podróżnika. W tym roku z okazji 25-lecia szkoły została wydana Monografia Szkoły.

Szkoła jest m.in. organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie pod patronatem Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko– Mazurskiego w Olsztynie oraz Dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Laureaci i finaliści otrzymują preferencje przyjęcia na studia poza postępowaniem kwalifikacyjnych na 12 uczelni (www.olimpiadaprawa.pl). Wyjątkową okazją do zdobywania wiedzy i realizowania własnych zainteresowań są klasy mundurowe, które działają w II SLO już 13 lat. Zajęcia organizowane są w ramach innowacji pedagogicznej wojskowej, policyjnej:edukacja wojskowa, edukacja policyjna, taktyki i techniki interwencji, strzelanie, musztra, turnieje i zawody sportowo-obronne. Nauka w klasach mundurowych umożliwia młodzieży w przyszłości podjąć pracę w tzw. służbach mundurowych, zapoznaje się z charakterem i specyfiką pracy w tych formacjach.

Posiadamy Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie otrzymany 30 sierpnia 2017r. Uczniowie uczestniczą w wielu akacjach, spotkaniach mających na celu promocję zdrowego stylu życia.

Szkoła w ramach projektu MEN: "Rodzina polonijna..., wymiana młodzieży" współpracuje z polskim gimnazjum w Trokach na Litwie.

Nasza wykwalifikowana kadra to profesjonaliści przygotowana do realizacji programu nauczania. Wśród zatrudnionej kadry znajdują się także nasi absolwenci, którzy po skończonych studiach znaleźli zatrudnienie w II SLO.

II SLO nawiązało współpracę z wieloma instytucjami między innymi z jednostkami wojskowymi resortu obrony narodowej: 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana, 15. Mazurski Batalion Saperów Orzyszu, 8. Szczycieński batalion radiotechniczny w Lipowcu, Wojskowym Ośrodkiem Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim, 5. Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej w Ciechanowie/52.batalion piechoty lekkiej w Komorowie, Zakładem Karnym w Przytułach Starych, Komendą Miejską Policji w Ostrołęce, Wojskową Komendą Uzupełnień w Ostrołęce. Forma współpracy stron obejmuje wzajemny udział spotkaniach, naradach będących przedmiotem współdziałania, organizacji i prowadzenia spotkań, obozów, rajdów dla uczniów z udziałem żołnierzy zawodowych, a także korzystania przez szkołę z obiektów wojskowych, infrastruktury i sprzętu wojskowego oraz pomocy instruktorskiej Klasy mundurowe objęte są patronatem Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Absolwenci szkoły mają możliwość kontynuowania nauki na kierunkach wojskowych i cywilnych przez uczelnię. Akademia organizuje szkolenia spadochronowe i płetwonurkowe. Absolwenci otrzymują certyfikat z realizacji przedsięwzięć wyszkolenia wojskowo-policyjnego celem wykorzystania do służby przygotowawczej oraz pełnienia służby w oddziałach Obrony Terytorialnej.

Uczniowie naszej szkoły to osoby energiczne i pełne zapału. Stanowią zgraną społeczność, chętnie ze sobą współpracują, wspierają się w trudnych chwilach. Dla uczniów ze średnią powyżej 4.0 organizowane są wycieczki krajoznawcze, natomiast dla prymusa szkoły jest szczególna nagroda ufundowana przez Toniego Halika - wakacyjny wyjazd zagraniczny. Już wielu naszych wychowanków miało okazję zobaczyć różne zakątki świata. System nagród przewiduje odznaki dla najlepszych uczniów: Stypendium Premiera RP, Platynowy Laur Toniego Halika, Złota Odznaka Prymus Szkoły, Złota Tarcza, Złoty Zegarek, nagrody Rady Rodziców I i II stopnia, listy pochwalne dla rodziców, listy gratulacyjne Prezydenta Miasta Ostrołęki dla uczniów za najwyższe wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, artystyczne, nagrody książkowe za udział w konkursach. Kadeci uczestniczą w uroczystościach patriotycznych świąt państwowych i religijnych, wystawiając poczet sztandarowy na terenie miasta, przygotowują apele i uroczystości szkolne.

Po raz kolejny wchodzimy w okres ostatecznych decyzji młodzieży dotyczących jej dalszej ścieżki edukacyjnej. Jako szkoła z wieloletnim doświadczeniem w edukacji proponujemy następujące profile kształcenia:

 1. WOJSKOWO-POLICYJNY ( HISTORIA LUB GEOGRAFIA, WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE).*
 2. DZIENNIKARSKO-JĘZYKOWY (JĘZYK POLSKI, JĘZYK ANGIELSKI, JĘZYK NIEMIECKI).
 3. HUMANISTYCZNO-ARTYSTYCZNY (JĘZYK POLSKI, HISTORIA).
 4. ESTRADOWY (HISTORIA MUZYKI, WIEDZA O SPOLECZEŃSTWIE, JĘZYK ANGIELSKI).
 5. JĘZYKOWO-TURYSTYCZNY (JĘZYK ANGIELSKI, JĘZYK NIEMIECKI, GEOGRAFIA).
 6. SPOŁECZNO-PRAWNY (JĘZYK POLSKI, HISTORIA, WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE).

Zapraszamy do składania dokumentów:

 • wniosek o przyjęcie do szkoły z szkolnego systemu rekrutacji elektronicznej - www.slo2.pl/rekrutacja,
 • 3 fotografie,
 • zaświadczenie lekarskie ( dotyczy klas mundurowych)*,
 • karta zdrowia, wpisowe 20zł.

Szkoła oferuje:

 • bardzo dobre wyniki z egzaminów maturalnych (zdawalność 96-100%),
 • przyjazną i bezpieczną atmosferę,
 • profesjonalnych i życzliwych nauczycieli,
 • bogate wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne,
 • wojskowy biwak integracyjny dla klas pierwszych,
 • kontakty z wyższymi uczelniami, zajęcia pozalekcyjne,
 • bezpłatne nauczanie w cyklu kształcenia.

II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika, ul. gen. Ignacego Prądzyńskiego 5, 07-410 Ostrołęka, tel. 29 764-54-37; dyrektor - 29 769-43-83, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; facebook.com/slo2.pl, www.slo2.pl, www.olimpiadaprawa.pl