Aktualności

7WojskowyRajd 2020 292 października 2020r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w cyklicznej imprezie- Wojskowym Rajdzie "Nadnarwiańskim Szlakiem". Rajd odbył się pod hasłem: „Pieszo chodzimy, papierosów nie palimy”. Celem rajdu jest: podnoszenie sprawności fizycznej przez wykonywanie marszu na dużą odległość oraz promocja zdrowia- „Piję wodę” w myśl założenia, że picie wody poprawia zdrowie, koncentrację i pozytywny proces uczenia się, praktyczne pokonywanie przeszkód terenowych, nauczanie umiejętności dowodzenia i współpracy w grupie, rywalizacje drużynowe w zakresie wiedzy i praktycznych umiejętności, propagowanie turystyki pieszej, czynnego i bezpiecznego wypoczynku.

To już 19 raz jak uczniowie wędrują przez łąki, pola, lasy pokonując swoje słabości rywalizują drużynowo w zakresie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, pokonywania przeszkód terenowych, nauczania dowodzenia i współpracy w grupie. Rajd rozpoczął się, apelem przypominającym zasady bezpieczeństwa i poruszania się po drogach. Osiem drużyn rajdowych: pokonując trasę Ostrołęka -Teodorowo - Ostrołęka rywalizowało ze sobą na punktach kontrolnych w następujących konkurencjach: czołganie/pełzanie, rozstawianie pałatki, okopywanie do postawy leżąc, nakładanie odzieży ochronnej OP1, ratownictwo medyczne, terenoznawstwo, rzut granatem, elementy musztry, pompki, zbieranie informacji z trasy. Pod czujnym okiem nauczycieli: p. Emilii Zyry, p.Małgorzaty Kisiel, p.Moniki Kocoń, p.Edyty Chojnowskiej, p.Moniki Augustyniak, p.Elżbiety Czartoryskiej-Winiarskiej, p.Marka Jachny, p.Rafała Mędelskiego, oraz p.Iwony Mościckiej młodzież bezpiecznie dotarła do mety.

Zwycięzcami w klasyfikacji drużynowej okazali się: I m- ce drużyna: „Orły", II m-ce: „Q9", III m-ce: „Słoneczny Patrol", IV m-ce: „Kustosze", V m-ce: „Korona", VI m-ce: „Sparta”, VII m-ce: „Szybcy i wściekli”, VIII m-ce: „Halikonauci”. Medale złote, srebrne i brązowe przyznano dla wyróżniających się kadetów w konkurencjach: a) dowodzenie: Czartoryjska Izabela, Żebrowski Kacper, Kozicki Adam; b) pierwsza pomoc: Głowacka Wiktoria, Krawczyk Alicja, Mrugacz Oliwia; c) pompki: Brzozowski Karol, Stolarczyk Bartek, Sobotka Jakub; d) czołganie/pełzanie: Dulewicz Daniel, Rurka Mikołaj, Broniek Dawid: e) okopywanie do postawy leżącej: Napiórkowski Eliasz, Brzozowski Karol, Brzuzy Wiktoria.

Wsparcie żołnierzy na punktach kontrolnych otrzymaliśmy z 8. Szczycieńskiego Batalionu Radiotechnicznego w Lipowcu k/Szczytna (ppor.Paweł Kaczmarczyk, plut.Krzysztof Gumkowski, st.kpr.Paweł Mulson, st.szer.Artur Pieczonka, kpr.Jacek Napiórkowski, szer.Bartłomiej Mierzejewski i szer.Jakub Sobolewski), za co bardzo dziękujemy. Ich profesjonalizm i zaangażowanie w znacznej mierze uatrakcyjniło Rajd i przyczyniło się do wyłonienia tegorocznych zwycięzców.

Dzięki uprzejmości Sołtysa Wsi Pana Jerzego Konopki korzystaliśmy z placu nad rzeką Narew, gdzie, zmaganiom towarzyszyło ognisko z pieczonymi kiełbaskami, za co również dziękujemy.

Chociaż nie było lekko, pogoda też nie rozpieszczała, a odciski na stopach będą odczuwalne jeszcze przez kilka dni, to nic nie zastąpi miłych wspomnień, które pozostaną na zawsze w pamięci. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wiosną.

Zapraszamy do GALERII