Aktualności

estradaII Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika w Ostrołęce, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów, stworzyło ofertę bezpłatnego kształcenia na profilu estradowym. Propozycja ta skierowana jest do osób interesujących się teatrem, aktorstwem, muzyką i tańcem, czyli szeroko rozumianą działalnością rozrywkową. Naszym celem jest rozwój pasji artystycznych, wychowanie młodych ludzi, jako świadomych odbiorców kultury, poszerzenie perspektyw i wyposażenie w rzetelną wiedzę.

Klasa estradowa będzie realizowała program MEN klas ogólnokształcących z rozszerzeniami z: historii muzyki, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego, zajęcia dodatkowe: warsztaty z tańca, śpiewu/muzyki, gry na instrumencie muzycznym.

W trakcie 4– letniej edukacji rozwojowi talentów będzie służyła szeroka gama zajęć dodatkowych. Uczniowie doświadczą niekonwencjonalnych spotkań ze światem sceny i muzyki. Będą mogli porozmawiać z pracownikami teatru, zapoznać się z pracą osób, które na co dzień pozostają niewidoczne dla publiczności. Dzięki nawiązaniu współpracy z Agencją "Bojar" organizowane będą wyjazdy na nagrania programów telewizyjnych, gdzie młodzież z perspektywy widza weźmie udział w najpopularniejszych programach rozrywkowych.

Naszą ofertę edukacyjną wzbogacą liczne zajęcia prowadzone przez nauczycieli II SLO przy współpracy z pracownikami lokalnych instytucji kulturalnych, a także wsparciu artystów muzycznych biorących m.in. udział w programie „The Voice of Poland”.

Zapraszamy do rekrutacji na II semestr 2020/2021 na zasadzie przeniesienia z innej szkoły. Termin spotkania informacyjnego dla zainteresowanych uczniów- 29 października 2020 roku i 12 listopada 2020 roku o godz. 1500.

Bliższych informacji udziela pedagog szkolny - tel. 29 764 54 37 w.25 lub kancelaria szkoły, ul.gen. Ignacego Prądzyńskiego 5, 07-410 Ostrołęka.